طراحی و ساخت سایت خبری دانشگاه با ASP 58 ص

چكيده

عنوان اين پروژه تهيه سايت خبري يك سازمان بر روي وب ميباشد.
هدف آن اطلاع رساني تازه هاي كامپيوتر و تكنولوژي كه هر عضوي توانايي ثبت و مطالعه خبر را دارد ميباشد.
در اين سايت افراد ميتوانند خبرهاي مورد نظر خود را مطالعه كنند و اشخاص ميتوانند با عضويت در سايت خبرهاي مورد نظر خود را گروه بندي نموده و در بانك خبرها ثبت نمايند و افراد بر اساس گروه خبري وارد بخش خبر مورد علاقه خود شده و خبرهاي آن گروه را مطالعه نمايند.

تكنولوژي وب در پي برآورده سازي نيازهاي گوناگون سيستم هاي مختلف مبنني بر وب، همچون بانك هاي اطلاعاتي، مي باشد. تكنيك هاي مختلفي در زمينه رفع اين نيازمنديها وجود دارند و بكار گرفته مي شوند. اين تكنيك ها به دو دسته تكنيك هاي سمت مشتري و تكنيك هاي سمت سرويس دهنده تقسيم مي شوند.
يكي از تكنيك هاي سمت سرويس دهنده، ASP مي باشد. ASP روش جديدي جهت ايجاد صفحات پويا با قابليت دسترسي به اطلاعات مي باشد. براي پردازش صفحه ASP از ماشيني به نام WebServer استفاده مي شود. اين ماشين صفحه ASP را قبل از ارسال، به صفحه HTML معمولي تبديل مي نمايد.
در اين مستندات ابتدا توضيح مختصري از تكنولوژي هاي بكارگرفته شده آمده است. در ادامه به معرفي ASP و تشريح كاربرد اين تكنيك جهت ايجاد اين سايت پرداخته مي شود. در پايان رهنمودهايي جهت انتخاب تكنولوژي صحيح ايجاد وب ارائه شده است.

مقدمه
فصل اول – مقدمه اي بر برنامه هاي استفاده شده ………………………………6
1 – 1 استفاده از بانك اطلاعاتي Access ………………………….7
1 – 2 استفاده از سيستم DSN ……………………………………..12
1 – 3 آشنايي با ساختار زبان VBScript …………………………..13
1 – 4 ارتباط بانك اطلاعاتي و ASP ………………………………..15
1 – 5 اجراي صفحات ASP …………………………………………19
1 – 6 آشنايي با ASP …………………………………………………23

فصل دوم – شرح و ساختار كلي سايت خبري …………………………………31